מארס ישראל: התוכנית החינוכית

אב

התכנית החינוכית שתלווה את פרויקט המחקר מארס ישראל כוללת האקתונים, פעילות מתוקשבת ומקוונת, הרצאות, סדנאות, תחרות נושאת פרסים ועוד
ההכנות למושבה במאדים מתחילות כבר עכשיו. קרדיט איור: NASA
שתף: 

מארס ישראל היא תוכנית בינלאומית למחקר מדעי בנושא משימות הדמייה לקראת התיישבות עתידית במאדים. במסגרת התוכנית יקיימו סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, בשיתוף פורום החלל האוסטרי (OeWF) משימה אנלוגית המדמה משימה מאוישת למאדים. המשימה תתקיים במכתש רמון בחודשים אוקטובר-נומבר 2020, בשיתוף עמותת D-MARS הישראלית. המשימה מתקיימת על מנת לפתח את האמצעים והמדע שמאחורי משימות פלנטריות מאוישות ורובוטיות. 

 

הדמיית מאדים בישראל היא גם הזדמנות חינוכית יוצאת דופן. התכנית החינוכית שתלווה את פרויקט המחקר מארס ישראל תתמקד בנושא מחקרי חלל אנאלוגיים (הדמית משימות חלל). חלק מהפעילויות מיועד לתלמידי חטיבות הביניים ובתי ספר יסודיים, וחלקו פתוח לציבור הרחב (בדגש על בני נוער). התוכנית תכלול את האירועים הבאים:

 

  1. אירוע חשיפה מקוון לאנשי חינוך בתאריך 5/7/20 בשעה 19:30: הירשמו מראש
  2. הרצאות מומחים לילדים ובני נוער בנושאים רלוונטיים
  3. תחרות נושאת פרסים לקהל הרחב בפתיחת שנה"ל השתפ"א
  4. השתלמות למורי מדע וטכנולוגיה ומורים חובבי חלל בחופשת סוכות תשפ"א
  5. האקתון בנושא מחקר אנלוגי במהלך שנה"ל התשפ"א
  6. סיורים לקבוצות באתר במכתש רמון שנה"ל התשפ"א

הפעילות מתקיימת בשיתוף משרד החינוך, והרישום לפעילויות השונות ייערך בתחילת שנה"ל התשפ"א

בקרוב נפרסם את התוכנית המפורטת ואת כל הפרטים הנדרשים כדי להשתתף בפעילויות השונות. המשיכו לעקוב! כמו כן, מוזמנים ומוזמנות להירשם בטופס הבא, ותקבלו עדכונים שוטפים לגבי הרישום לפעילויות ופתיחתן. 

לשאלות נוספות מוזמנים לפנות למייל: mars.israel@d-mars.org