סטאר טרק וארמגדון: הנה כמה מהפוסטרים הכי מגניבים של נאס"א

שתף: 
פוסטר נאס"א בהשראת מלחמת הכוכבים. קרדיט: NASA

בסוכנות החלל האמריקנית, נאס"א, עושים עבודה מדעית רצינית, ולעיתים קרובות אף מסכנת חיים – אבל גם מדענים דקדקנים וטייסי ניסויים קשוחים אוהבים להשתעשע מדי פעם.

 

ככלל, כל משימה של נאס"א כוללת פוסטר משימה רשמי, כאשר משימות מאוישות כוללות גם פוסטר נפרד לצוות המשימה. לרוב אלו תמונות רגילות של האסטרונאוטים, לצד מידע על אופי ועל מטרות המשימה, אבל לפעמים הגיקים של נאס"א מצלמים פוסטר נוסף בשביל הכיף, הפעם עם רפרנסים לסרטים, לסדרות ואפילו לאלבומים. מהמטריקס ועד הביטלס – אספנו בשבילכם כמה מהפוסטרים המגניבים ביותר של נאס"א. וכן – זה אמתי לגמרי.

 

בלי פאניקה! הנה משימה 42 לתחנת החלל הבינלאומית בפוסטר של "המדריך לטרמפיסט לגלקסיה". הצוות שוגר לתחנה ב-2014, בפיקודו של מפקד המשימה האסטרונאוט בארי וילמור – שנראה כאן בתפקיד ארתור דנט.
 
 
קבלו את "המטריקס", בכיכובה של האסטרונאוטית פגי ויטסון. ויסטון מחזיקת בכמה שיאי חלל מרשימים. בין היתר, היא מחזיקה בשיא העולמי של הליכות חלל (בשהות מצטברת של יותר מ-60 שעות), ובכלל היא האמריקנית והאישה ששהתה הכי הרבה זמן בחלל (עם שהות מצטברת של יותר מ-376 יום).
 
 
צפוי, מתבקש ואף הכרחי: הגיקים של נאס"א עיצבו את פוסטר המשימה 21 כפוסטר לסרט מסדרת "סטאר טרק". אהבנו את ההשוואה בין תחנת החלל הבינלאומית לאנטרפרייז.
 
 
משחק מילים נהדר של משימה 30: במקום Pirates of the Caribbean, Pilots over the Caribbean ("טייסים מעל הקאריביים"). טכנית, תחנת החלל אכן חולפת מעל הקאריביים (כפי שהיא חולפת מעל כל נקודה בכדור הארץ).
 
 
משימה 31 לתחנת החלל הבינלאומית היא Transporters, משחק מילים על סדרת Transformers ("רובוטוריקים"). זה שם הולם, שכן בין היתר, כמו רוב המשימות לתחנת החלל, משימה 31 נשלחה לשנע חזרה לכדור הארץ את צוות משימה הקודמת (טייסי הקאריביים).
 
 
מחווה נהדרת לסרט המדע הבדיוני הקלאסי "מטרופוליס", בתוספת ראשי התיבות של תחנת החלל הבינלאומית: ISS. במרכז התמונה, כיאה לסרט, עומד הרובונאוט. רובונאוטים, או רובוטים שהם אסטרונאוטים, עובדים בחלל לצד אסטרונאוטים בשר ודם.
 
 
חברי משימה 26, בפיקודו של האסטרונאוט סקוט קלי, שהרצה השנה בישראל לרגל שבוע החלל הישראלי, הם חברי הביטלס החוצים את הכביש המפורסם מעטיפת האלבום "אבי רואד". אגב, קלי כיכב יחסית בהרבה פוסטרים. זה משום שהוא שהה בחלל במשך 340 יום ברציפות.
 
 
תכנית מעבורות החלל של נאס"א הסתיימה ב-2011, אבל תמיד כיף להיזכר. הנה משימת מעבורת החלל 131, ששוגרה על גבי מעבורת החלל דיסקברי ב-2010. מפקד המשימה, אלן פוינדקסטר, הוא ברוס ויליס בסרט "ארמגדון". פייר? יש דמיון
 
התפרסם ב-5.2.19

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}