האזינו: נאס"א הקליטה את פרסווירנס נוסע על מאדים

ויש גם למעלה מ-13,000 תמונות ואפליקציית מציאות רבודה שמנחיתה את הרובר אצלכם בחצר
שתף: 

איך נשמע טיול ג'יפים במאדים? ב-18 בפברואר נחת הרובר פרסווירנס על כוכב הלכת האדום. בין יתר המכשירים המדהימים שהרובר החדש לקח איתו למסע, הוא גם הרובר הראשון שמצויד במיקרופונים.

 

 

לפני כחודש פרסמה נאס"א צלילים ממאדים, וענתה סופסוף על השאלה הנצחית: איך נשמע משב רוח בכוכב לכת שנפח האטמוספרה שלו הוא רק 1% מנפח האטמוספרה של כדור הארץ? הרי הקול תלוי בתווך שנושא אותו, כלומר באוויר. התשובה – ובכן, תשמעו בעצמכם:

 

 

בהקלטה הראשונה אפשר לשמוע את זמזום מכשירי הרובר במנוחה, ואחרי שהשתיקו אותו – את הרחש העדין של הרוח המאדימית הקלושה.

 

 

עכשיו, בנאס"א מפרסמים את ההקלטות הראשונות של הרובר בנסיעה. ההקלטה היא לקט בן 90 שניות מהנסיעה של פרסווירנס במכתש ג'זרו במהלך סול 16 (היממה המאדימית ה-16 למשימה), והיא ממחישה את הנסיעה הלא-חלקה של רוברים על עולמות אחרים. אז בפעם הבאה שאתם מתלוננים על מהמורה קטנה בכביש, הקדישו מחשבה לפרסווירנס המסכן!

 

 

ויש גם הקלטה ראשונה של הלייזר של פרסווירנס מזפזפ אבנים: 

 

 

 

רוצים לראות את הפרסווירנס נוסע אצלכם בבית? מכון סמית'סוניאן שחרר אפליקציית מציאות רבודה שמאפשרת לכם להנחית את הרובר בסלון ולזפזפ כוס קפה במטבח (שיתחמם קצת). האפליקציה זמינה להורדה חינם באפ סטור של אפל או בגוגל פליי.

 

 

לא מספיק פרסווירנס בשבילכם? בנאס"א מעלים, ללא כל סינון, כל תמונה טרייה שמגיעה לפה מכוכב הלכת האדום. במאגר של פרסווירנס זמינות כבר כ-13,000 תמונות, רובן בצבע וחלקן בשחור-לבן. כל אחד יכול לדפדף, להצביע לתחרות תמונת השבוע, להוריד ולעבד את התמונות בתוכנות עריכה וכמובן ליצור קשר עם סוכנות החלל האמריקאית במקרה שרואים איזו אבן מסקרנת במיוחד. 

 

 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}