שת"פ עם סוכנות החלל האיטלקית בתחום התצפיות על כדור הארץ

שתף: 
סוכנות החלל האיטלקית (ASI) וסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע חתמו במסגרת כינוס החלל העולמי על מזכר הבנות לפיתוח משותף של משימת תצפית חללית על כדור הארץ אשר ייקרא SHALOM. מטרת ההסכם היא לחזק את שיתוף הפעולה בין המדינות בתחום תצפיות על כדור הארץ למטרות אזרחיות. פרויקט SHALOM צפוי להיות מבצעי בשנת 2021 בעזרת לוויין בעל מערכת תצפית היפר-ספקטראליות למטרות מדעיות ומסחריות. 
 
את טקס החתימה אירח שגריר איטליה בישראל במהלך קבלת פנים מרובת משתתפים במעונו. על מזכר ההבנות חתמו מנהל סוכנות החלל הישראלית, מנחם קדרון, ונשיא סוכנות החלל האיטלקית, רוברטו בטיסטון, בנוכחות השגריר האיטלקי בישראל, פרנצ'סקו טל, ויו"ר סוכנות החלל הישראלית פרופ' יצחק בן ישראל. 
 
פרויקט "שלום" כולל פיתוח לוויין עם מערכת תצפית היפר-ספקטראלית מתקדמת, התאמות לתחנות הקרקע, פיתוח יכולות מתקדמות לעיבוד המידע הספקטראלי והקמת מנגנון לשיווק מסחרי של שירותי הלוויין. משימות הפרוייקט בין התעשייה האיטלקית והישראלית.
 
"פרויקט 'שלום' הוא צעד חשוב נוסף בשיתוף הפעולה בין סוכנויות החלל האיטלקית והישראלית הממחיש את התפתחות תחום היישומים של תצפית על כדור הארץ" , אמר רוברטו בטיסטון נשיא סוכנות החלל האיטלקית במעמד החתימה. "השימוש בטכנולוגיות החלל חיוני בכדי לשפר ולהבטיח פעילויות כמו הגנת הסביבה, מניעת אסונות, ותצפיות המיועדות לתמיכה בחקלאות". 
 
"ההסכם הוא תוצאה של עבודה קשה של אנשי מקצוע איטלקיים וישראליים העובדים כצוות משותף בכדי לספק כלי יוצא מן הכלל, הפותח ממד חדש ליכולות התצפית על כדור הארץ למען האנושות", אמר מנחם קדרון, מנהל סוכנות החלל הישראלית. "זו הזדמנות טובה להודות על שיתוף הפעולה הפורה מאוד שיש לנו עם סוכנות החלל האיטלקית".
 
שתי הסוכנויות חתמו ב-2009 על הסכם לשיתוף פעולה בחלל למטרות שלום שמאפשר למדינות לקדם תכניות משותפות בנושא. ב-2010 נחתם הסכם היישום הראשוני לפרויקט SHALOM.

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}