יצחק בן ישראל, יו"ר סוכנות החלל הישראלית

בעשורים האחרונים חלה התפתחות עולמית חסרת תקדים בחקר החלל, וכן ביישום טכנולוגיות חלל וברתימתן לתועלת האנושות. יישומים מתחום חקר החלל מספקים לנו מידע ושירותים חיוניים ומקדמים את המדע, את הכלכלה העולמית ואת ביטחוננו.
החלל מצית את הדמיון ומרתק אנשים, ובעיקר צעירים. החלל מעודד ילדים, בני נוער וצעירים להתוודע לסוגיות מדעיות ומושך אותם לעיסוק מקצועי בתחומי המדע והטכנולוגיה. אחרי הכול, חקר החלל זקוק למומחים ברמה גבוהה, ולרוב אחראי גם להכשרתם.
ישראל קוצרת את פירותיה של מורשת ארוכה ומוצלחת בתחום החלל. מזה כמה עשורים היא מפגינה את מומחיותה ואת יכולותיה במדע ובטכנולוגיית החלל. ההישגים של ישראל בתחום תרמו רבות לכלכלת המדינה ולתעשייה ושיפרו את הרווחה הכלכלית של תושביה.
כשתכנית החלל האזרחית החדשה של ישראל יצאה לדרך היא התמקדה בניצול החלל, במטרה להגן על החיים על פני כדור הארץ ולהבין טוב יותר את היקום. ישראל רואה בחלל תמריץ טכנולוגי, מַפתח לחברה מתקדמת ולכלכלה מפותחת המבוססת על מידע, ומשאב המושך אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים. אי לכך, סוכנות החלל הישראלית שואפת לטפח ולחזק את היתרונות היחסיים של ישראל בתחום, ולהשתייך אל החוג המצומצם של מעצמות החלל.
כחלק ממאמצי הסוכנות לממש את המטרות הללו, חותרת ישראל להרחיב את היקף שיתוף הפעולה שלה עם מדינות וגורמים שונים בתחום החלל. ישראל מקווה ומצפה לשתף פעולה עם כל מדינה, ותיקה או חדשה בתחום, ובלבד שהיא שותפה למחויבותנו למדע ולחקר החלל, ולהשקפה שלפיה ניצול החלל צריך להיעשות בדרכי שלום ולתועלת האנושות כולה.
ברצוני להודות לכל התורמים למאמציה של ישראל בתחום החלל, הנחושים לשמר את מעמדה של ישראל בחוד החנית של קהילת החלל העולמית.