כמה כסף שווה כדור הארץ?

כמה כסף שווה כדור הארץ?

 
 
לא צריך לכרות זהב באסטרואידים או לחפש הליום-3 בירח; כדור הארץ הוא סלע בחלל בפני עצמו, וגדול הרבה יותר מכל אסטרואיד או ירח. יש לכם מושג כמה חומרים יקרים יש בכדור הארץ?
 
ב-2012, ערוץ ההיסטוריה שידר פרק בשם "כמה שווה כדור הארץ?". לפי החישוב שלהם, אם נחבר את כל המשאבים בכדור הארץ, מזהב ועד מים, ונמכור אותם לפי שווים בשוק, נרוויח בסביבות 24,000,000,000,000,000, או קוודריליון, שקל. 
 
 
הרבה יותר ממיליון דולר, Mr. Evil | מתוך הסרט "אוסטין פאוורס"
 
 
לא רע, לא רע בכלל – אלא שהסכום הזה מתייחס רק למשאבים של כדור הארץ. מה לגבי כדור הארץ עצמו? נניח שהייתם יכולים לגרוט את כל כדור הארץ ולמכור את חלקיו בשוק השחור האינטרגלקטי – כמה כסף הייתם מרוויחים?
 
אבל רגע: לפני שאתם מוכרים את כדור הארץ, זה אך הוגן שקודם כל תמכרו את עצמכם. גוף האדם מכיל יסודות יקרים, כמו נחושת, ברזל וכרום. עם הצורן שנמצא בתאים שלכם, למשל, אפשר לייצר שבבי מחשב. ועם הבור ניתן לייצר פיברגלס. למעשה אין אדם אחד בעולם שאפשר להגיד עליו שהוא חסר ערך.
 
ובכן, לו הייתם יכולים לפרק את עצמכם לגורמים (תהליך שכנראה היה עולה יותר ממה שאתם שווים, אבל ניחא) ולמכור את עצמכם לתעשיות השונות, הייתם שווים קצת פחות מ-10,000 שקל. ואם הייתם שומרים על עצמכם בחתיכה אחת אבל מוכרים את כל שאר 7.5 מיליארד השכנים שלכם לחייזרים, הייתם מרוויחים 17,500,000,000,000 שקל חדש. זה לא כולל מע"מ, אבל ממילא כבר לא יהיה מי שיגבה אותו.
 
אז מרכיבי בני האדם שווים 17.5 טריליון שקל. וכמה שווים מרכיבי עולם הבית שלהם? ובכן, אם הייתם יכולים להפריד את היסודות שמרכיבים את כדור הארץ ולמכור אותם במחירי השוק של, ובכן, כדור הארץ – הייתם עושים קופה יפה של כ-56 סקסטיליון שקל. אם אף פעם לא ראיתם סקסטיליון, זה נראה ככה: 56,000,000,000,000,000,000,000.
 
לשם השוואה, סך כל ההון בעולם (מזומן, ניירות ערך, כיסאות נוח) מוערך בכמה עשרות עד מאות טריליונים. וזאת, אולי, מחשבה משונה אך מנחמת: האנושות שווה יותר מסך כל גופי האדם בעולם, אבל עדיין פחות מהעולם שבזכותו היא מתקיימת.
 
קראו עוד:
 
שתף: