עד כמה אוכל חלל היה מגעיל בתחילת עידן החלל?

עד כמה אוכל חלל היה מגעיל בתחילת עידן החלל?

 
קבלו את התפריט של האדם הראשון בחלל, יורי גגארין: שלוש שפופרות, כן כמו של משחת שיניים, שתיים עם בשר טחון ואחת עם רוטב שוקולד – לקינוח. גגארין אכן היה אדם יוצא מן הכלל, כי חברו הקוסמונאוט גרמן טיטוב, האדם השני בחלל, הפך ב-1961 לאדם הראשון שהקיא בחלל. ולמקרה שתהיתם בעניין חוסר המשקל בחללית, אז כן, הקיא התפשט בכל החללית.
 
 
מחית בקר וירקות בשפופרת מימי תוכנית מרקורי
 
 
האמריקנים היו קצת יותר טובים במטבח החללי מהסובייטים, אבל לא בהרבה. האסטרונאוטים בתוכנית מרקורי אכלו נוזלים משפופרות אלומיניום, קוביות ביס ואבקות מיובשות. לא, הם לא אהבו את זה. האבקות לא נרטבו כראוי במים הקרים (דמיינו "מנה חמה" בלי מים חמים), ולמרות שקוביות הביס היו בגודל ביס – כל ביס שגוי יצר פירורים ברחבי המעבורת. באשר לשפופרות – זה עבד, אבל סתם היה מגעיל.
 
ארוחה שלמה, כולל קינוח, בג'מיני. הארוחה הזאת טסה לחלל, אבל מעולם לא נאכלה.
 
 
האסטרונאוטים התלוננו, וכבר בתכונית ג'מיני, שיצאה לדרך ב-1962, חלו שיפורים ראשונים. השפופרות יצאו מכלל שימוש, הקוביות כוסו בג'לטין כדי למנוע התפוררות והאסטרונאוטים יכלו לבחור את הארוחות בעצמם, מתפריט שכלל מנות כמו קוקטייל שרימפס, עוף וירקות ופודינג. כאמור, האסטרונאוטים גאס גריסום, וג'ון יאנג העדיפו להבריח סנדוויץ' קורנביף.
 
ומה עם קצת קולה לשטוף איתה את האוכל? מסתבר שזה לא רעיון כל כך טוב...
 
שתף: