מה יקרה אם תבריחו סנדוויץ' לחללית?

מה יקרה אם תבריחו סנדוויץ' לחללית?

 
אתם רוצים להיות אסטרונאוטים? להבריח דברים ללא אישור זו לא התחלה טובה. אמנם לא יאסרו אתכם בחלל, כי אתם בחלל ומשטרת האוכל נמצאת, מן הסתם, בפריז, אבל ספק אם יטיסו אתכם פעם נוספת. למעשה, סנדוויצ'ים מוברחים כמעט והרגו את צוות ג'מיני 3.
 
 
היי, הסנדוויץ' שהברחתי בורח לי! | איור: James Vaughan flickr
 
 
מעשה שהיה כך היה: ב-1965 האסטרונאוטים גאס גריסום, מפקד המשימה, והטייס ג'ון יאנג, שוגרו למסלול לווייני נמוך מסביב לכדור הארץ במטרה לבחון את מערכת ההנעה החדשה שיום אחד תביא אסטרונאוטים לירח. 
 
יאנג, שידע כמה גריסום אוהב סנדוויץ' קורנביף, הבריח אחד בכיס חליפת החלל שלו – ושלף אותו כשהגיעו למסלול. גריסום המשועשע חלק את הסנדוויץ' האסור עם יאנג, אבל אחרי שכל אחד לקח כמה ביסים, הם הבינו בדרך הקשה שלא משחקים עם נהלים בחלל, והחזירו את הסנדוויץ' לכיס. מעבורת החלל הקטנה התמלאה פירורים בקצב מדאיג, שהציקו לאסטרונאוטים ואיימו לשבש את המערכות האלקטרוניות החשופות. 
האסטרונאוטים ננזפו, שאר האסטרונאוטים בתוכנית ג'מיני הוזהרו ובשימוע בפני הקונגרס האמריקאי(!) סגן מנהל נאס"א ג'ורג' מולר הבטיח לעם האמריקני שזה היה סנדוויץ' הקורנביף הראשון והאחרון בחלל.
 
להגנתם של האסטרונאוטים הפוחזים יאמר שסנדוויץ' קורנביף זה באמת טעים מאוד, ואילו אוכל חלל בשנות החמישים והשישים באמת היה באמת מגעיל. 
 
עד כמה הוא היה מגעיל? ובכן...
 
שתף: