ונוס לוויין הסביבה הישראלי הראשון יוצג במטה האו"ם

שתף: 
 
עושים כבוד לחלל הישראלי באו"ם: ונוס, לוויין הסביבה של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, יוצג במסגרת העצרת ה-72 של האו"ם היום, 20 בנובמבר, בניו-יורק. האירוע להצגת הלוויין הוא חלק משורה של צעדים שנוקטת ישראל לקידום הצעת החלטה בנושא טכנולוגיות חקלאות שיתרמו לרווחת העולם, בהובלת המשלחת הישראלית לאו"ם. במסגרת האירוע יוצגו לעולם יכולותיו של ונוס לתרום לניטור חקלאות ולפיתוח בר-קיימא. 
 
שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר כי "בזירה הבינלאומית אין מתחרים להישגים הישראלים במדע, טכנולוגיה וחדשנות. זו ההסברה הטובה ביותר שמראה לכל מדינות העולם את עוצמותיה של ישראל ואת היכולות המדעיות והטכנולוגיות שלנו. אנחנו מציגים בגאווה את לוויין הדגל שלנו שנמצא כעת בחלל - ונוס".
 
ונוס, הלוויין הישראלי הראשון למטרות חקר הסביבה, שוגר בהצלחה באוגוסט האחרון וכבר החל לצלם שדות ושטחי טבע מהחלל. הלוויין מצלם פעם ביומיים כ-110 אזורי חקלאות, טבע ואקולוגיה ברחבי הארץ ברזולוציה של 5 מטרים ובאותה זווית צילום. בזכות מספר הצבעים הרחב של המצלמה, שחלקם מעבר לתחום הנראה לעין האנושית, ניתן להבחין בשינויים תכופים בצמחייה, בקרקע, בחופים, בגופי מים ובאטמוספרה ולזהות זיהומים, יובש ומחלות מבעוד מועד וכן לתכנן. 
 
הצעת ההחלטה של ישראל לקדם את נושא הטכנולוגיות החקלאיות במדינות מתפתחות צפויה לעבור גם היא ב-20 בנובמבר. במסגרת האירוע, תוצג תערוכת צילומים של אזורים שונים בעולם שצילם ונוס, בהם: ירושלים, העיר מרסיי בצרפת, ברזיליה בירת ברזיל וגם תמונה של הירח. התמונות מציגות את פני השטח תוך התמקדות בפרטים באיכות חסרת תקדים. התערוכה תוצג לצד האירוע במשך מספר ימים.
 
באירוע יישאו דברים שגריר ישראל באו"ם דני דנון ושגריר צרפת באו"ם פרנסואה דלטרה, החוקר הישראלי ממוצא איטלקי ד"ר מנואל סאלבולדי מטעם סוכנות החלל הישראלית ומנהל הפרויקט פיאריק פריאר מטעם סוכנות החלל הצרפתית. לתערוכה צפויים להיחשף מאות אנשי או"ם, דיפלומטים זרים, אנשי פיתוח, עיתונאים ועוד.
 
עדכון (29.11):
שיא תמיכה בהחלטה הישראלית באו"ם: 117 מדינות שישבנו החלטה ישראלית בנושא קידום טכנולוגיות חקלאיות שאושרה ביום ג', ה-28.11, במטה האו"ם בניו יורק.
 
ההחלטה ישראלית בנושא שימוש בטכנולוגיות חקלאיות לפיתוח בר-קיימא אושרה  (ג' 28.11) בועדה החברתית-כלכלית של האו"ם כאשר 141 מדינות תמכו בהחלטה, 34 נמנעו ומדינה אחת התנגדה. שיא חדש של תמיכה בהחלטה ישראלית נרשם אתמול כאשר 117 מדינות מרחבי העולם שישבנו את ההחלטה, המספר הגדול ביותר של מששבנות של החלטה ישראלית אי פעם. המדינה היחידה שהתנגדה להחלטה הישראלית היא סוריה, שהצביעה נגד ההחלטה בעוד יתר המדיניות הערביות בחרו להימנע.
 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}