דיודות לייזר בחלל

תאריך פרסום: 
21.10.2015
בעקבות שיתוף פעולה עם סוכנות החלל האירופאית, דיודות הלייזר של חברת SCD הישראלית עתידות למלא תפקיד מרכזי במשימת חלל לכוכב הלכת חמה.
שתף: 
מבַצעים: 
חברת SCD
 
בעקבות שיתוף פעולה עם סוכנות החלל האירופאית (ESA), סוכנות החלל הישראלית סייעה לחברת SCD בבדיקות עמידות דיודות לייזר בתנאי חלל. בבדיקות שהתבצעו בשנים 2011 – 2012, נבחנו דיודות לייזר מרובות הספק מדגם "רובי". דיודות דור ראשון מסוג זה נבחרו לאחר מכן על ידי סוכנות החלל האירופאית למשימת BepiColombo שעתידה להיות משוגרת עד סוף שנת 2018 אל כוכב הלכת חמה. עם הגעה לכוכב הלכת בתחילת שנת 2024, החללית תיחשף לטמפרטורה קיצונית של- 350 מעלות. דיודות הלייזר של SCD שיותקנו בחללית נועדו לבצע שורה של משימות, כשהעיקרית מביניהם הינה שימוש כאלטימטר, כלומר, מדידת גובה פני השטח של כוכב הלכת.
 
דיודת לייזר סטנדרטית, היא למעשה שבב מוליך למחצה, הקיים במגוון רחב של מוצרים מוכרים כגון: מכשירי DVD, סמני לייזר, מדפסות וסורקי לייזר ועוד. דיודת הלייזר המיוצרת ב- SCD משמשת לצורכי שאיבת לייזר, שהיא תהליך הדרוש ליצירת והגברת קרן לייזר באופן כללי. המוצר של SCD מורכב מתשעה שבבי לייזר ("סרגלים") הקורנים בהספק גדול של כ- 700 וואט אור עם נצילות אור של 50% - 60%. 
 
חברת SCD הנה חברה מובילה בתחומי גלאי IR ודיודות לייזר מרובות הספק. החברה פעילה משנת 1976 והינה שותפה של אלביט ורפא"ל. לצד הייעודים השונים דיודת הלייזר של SCD, צריך לזכור כי מדובר במוצר שצריך לעמוד בתנאי הסביבה בחלל, מה שמצריך תהליכי בחינה קשים ביותר. בין השאר, המוצר צריך להיות עמיד בפני קרינת גמא ופרוטונים בחלל, טמפרטורות קיצון נמוכות וגבוהות, והרעדות והלמים מכאניים המתרחשים בזמן השיגור.
 
 
 
 

אולי תאהבו גם

{{research.img.alt}}
{{research.start}}
{{research.body}}