דוקטור בריאן ומיסטר מיי

בתור כוכב-על שחוקר כוכבים אמיתיים, גיטריסט להקת קווין הזמין 8 מתלמידי הננו-לוויין דוכיפת 2 לשיחה על תרמודינמיקה, היקום והכל
שתף: 
בריאן מיי, הגיטריסט האגדי של להקת קווין שהגיע לישראל במסגרת הופעת הלהקה, הוא גם דוקטור לאסטרופיזיקה. בתור כוכב-על בזכות עצמו שחוקר כוכבים אמיתיים, יש אפילו אסטרואיד במערכת השמש שקרוי על שמו (52665 Brianmay). אמש הצטלבו שני התחומים הללו: רגע לפני שחישמל את הקהל בהופעה בתל אביב, פגש ד"ר מיי 8 מתלמידי המרכז למדעים הרצליה, שעובדים על פרויקט ננו-לוויין בשיתוף סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. 
 
סוכנות החלל הישראלית פנתה לבריאן מיי וסיפרה לו על הפרויקט שבמסגרתו תלמידים בני 16 – 17 בונים ומתכננים ננו-לוויין בשם דוכיפת 2, שנועד לחקור את האטמוספירה של כדור הארץ. הדוקטור התרגש, הציע 8 כרטיסים חינם לתלמידים, ואף הסכים להיפגש עימם מאחורי הקלעים. במהלך המפגש העניקו התלמידים לדוקטור מיי דגם של הלוויין בגודלו הטבעי של 20*10*10 ס"מ. התלמידים הסבירו לו על מערכות הלווין, על התמקצעותם ותפקידם של כל אחד בפרויקט, ואף דנו עמו בחשיבות הלווין במחקר של שכבת התרמוספירה התחתונה וענן הפלזמה שבה. ד"ר מאי האזין בסקרנות רבה והתעניין במיוחד במיוחד בהיבטי התרמודינמיקה של הלוויין.
 
הלוויין מתוכנן להיות משוגר בעוד מספר חודשים לחלל, כחלק ממשימת מחקר מדעית של האיחוד האירופי, יחד עם עוד 49 ננו-לוויינים מרחבי העולם. הצוות הישראלי הוא היחיד מבין קבוצות המחקר, המורכב מתלמידי תיכון ומשתתפים בו כ-100 תלמידים מהרצליה, אופקים, ירוחם, עפרה והפזורה הבדואית בחוּרה.
 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}