אבי בלסברגר מונה למנהל סוכנות החלל הישראלית

שתף: 
  • minui1.jpg

    סוכנות החלל הישראלית
ממשלת ישראל אישרה את מינויו של מר אביגדור (אבי)  בלסברגר למנהל סוכנות החלל הישראלית. בלסברגר נבחר לתפקיד לאחר תהליך בחירה ממושך ויחליף את  מנחם קדרון שפרש בתחילת השנה. 
 
שר המדע, אופיר אקוניס, בירך על המינוי: "אני מברך את אבי בלסברגר על מינויו. סוכנות החלל הישראלית מתברכת במנהל  בעל רקע עסקי וטכנולוגי כה נרחב ומרשים בתחומי החלל. אני משוכנע כי מר בלסברגר יתרום רבות להמשך פיתוחה של סוכנות החלל, יפעל להעצמת יזמות החלל הישראלית ויוביל להמשך ביסוסה של מדינת ישראל כמובילה טכנולוגית בתחום."
 
אבי בלסברגר כיהן במגוון תפקידים בכירים בחברות אלביט מערכות בתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל אלביט מערכות אבטחה, ולפני כן כסמנכ"ל לתחום המודיעין באלביט מערכות אלקטרו אופטיקה (אל-אופ) הכולל בתוכו את תחום פעילות החלל, ובשורה של תפקידי ניהול בכירים בפרויקטים טכנולוגיים מורכבים בתחומי החלל.  
 
בנוסף על תפקידיו שימש כחבר בוועדה המנחה של סוכנות החלל הישראלית, מרכז וועדת החלל של המועצה הלאומית למחקר ופיתוח וכן יועץ למוסד שמואל נאמן בתחום התוויית מדיניות החלל. מר בלסברגר בעל תואר ראשון (B.Sc) ושני (M.Sc) בהנדסת מכונות מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב, ותואר שני (EMBA) במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.
 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}