ראש נאס"א בישראל- בוחנים שת"פ במאמצי המחקר להגיע למאדים

בביקורו יקבל בולדן תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת בר אילן, יבחן שיתופי פעולה עם סוכנות החלל הישראלית, וייפגש עם יזמים וסטודנטים לחקר החלל.
שתף: 
  • bolden1.jpg

    מימין: שר המדע, אופיר אקוניס, ראש נאסא, צ'רלס בולדן, וראש עיריית גבעתיים, רן קוניק
ראש נאס"א, צ'ארלס בולדן, הגיע לביקור רשמי בישראל ופתח את ביקורו היום (יום ב') במפגש עם שר המדע אופיר אקוניס. במהלך ביקורו בישראל, ייפגש בולדן עם יזמים וסטודנטים לחקר החלל. ביום ג' יקיים הרצאת אורח באוניברסיטת בר אילן ויקבל ממנה את התואר דוקטור לשם כבוד. 
 
אחד הנושאים המרכזיים בנאס"א כיום הוא חקר מאדים, תחום שבו נאס"א מקווה לשתף פעולה עם סוכנות החלל הישראלית בעקבות הסכם המסגרת שנחתם בכינוס החלל הבינלאומי בירושלים, באוקטובר אשתקד. לקראת הגעתו לארץ, כתב בולדן בבלוגו כי "קיומם של מסעות מאוישים למאדים מצריכה שיתופי פעולה נרחבים של ממשלות, תעשיות, מכוני מחקר אקדמיים ומדענים, ואני מעוניין לבחון כיצד ישראל תוכל לקדם את מאמצי המחקר הקשורים במאדים. לנאס"א שיתוף פעולה פורה עם ממשלת ישראל וסוכנות החלל הישראלית ואנו מצפים להמשך שיתופי פעולה חדשניים". 
 
זוהי הפעם השישית שבולדן מבקר בישראל. במסגרת המפגש בגבעתיים הבוקר, בו השתתפו גם מנכ"ל משרד המדע, פרץ וזאן, ואבי בלסברגר, ראש סוכנות החלל הישראלית, אמר שר המדע, אופיר אקוניס, כי "זהו עוד ביקור חשוב שיהדק את שיתוף הפעולה בין ישראל וארה"ב.  למחקר הישראלי בתחום החלל  חשיבות עליונה ותרומה אדירה. ישראל מוקירה את זכרו של אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון ואני מאמין בתרומתו של  אסטרונאוט ישראלי או אסטרונאוטית ישראלית, במשימות המאוישות הבאות לחלל".
 
 
 

 

 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}