נפתח הביתן הישראלי בקונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי ה-IAC שבוושינגטון הבירה

שתף: 
  • 2.jpg

    את הביתן הישראלי חנכו אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה, אבי בלסברגר, ראש סוכנות החלל הישראלית ועופר דורון, מנהל מפעל חלל

בוושינגטון הבירה נפתח אמש (יום ג') הביתן של סוכנות החלל הישראלית והתעשייה האווירית, במסגרת קונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי (IAC) השנתי. ה-IAC הוא כנס החלל החשוב בעולם ואת הביתן הישראלי חנכו ח"כ אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה, אבי בלסברגר, ראש סוכנות החלל הישראלית ועופר דורון, מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית. 

 

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר כי "ישראל עומדת במרכז ההתעניינות העולמית לקידום שיתופי פעולה במדע וחדשנות. הביתן הישראלי בוועידה השנתית של תעשיית החלל הבינלאומית מהווה הזדמנות מצוינת לחשיפת תעשיית החלל המפוארת שלנו ועימה עשרות פיתוחים טכנולוגיים". 

 

 

בביתן הישראלי מוצגים דגמים נבחרים של מוצרים מתעשיית החלל הישראלית הענפה בהם: חללית בראשית, לווין ונוס, לוויין BGUSAT, לווייני דוכיפת, חליפת ההגנה מקרינה של חברת Stemrad,  מעבדה לניסויים במיקרו כבידה של חברת ספייס פארמה, דגם של לווין ספייס דרון של אפקטיב ספייס, לווין חברת NSL Comm, שעון לאיתור חללי של ניצולים של חברת מוביט ועוד. 

 

השנה, זוהי השנה ה-70 של הקונגרס ומציגות בו כ-150 סוכנויות חלל ותעשיות חלל מובילות מרחבי העולם. את ישראל, שאף אירחה את כנס ה-IAC ב-2015, מייצגים השנה כ-40 ישראלים, ביניהם נציגי התעשיות השונות, האקדמיה, סוכנות החלל הישראלית ובוגרי אוניברסיטת החלל הבינלאומית שתוצרי לימודיהם יוצגו בכנס.

 

הערב (יום ד') ימשיך השר אקוניס לניו ג'רזי שם ייפגש עם מזכירת המדינה Tahesha Way, במטרה לקדם הסכם מדעי וטכנולוגי חדש ומעודכן בין שתי המדינות, עם פוטנציאל אדיר לשיתוף פעולה ביניהן. 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}