באז אולדרין מהמשימה הראשונה לירח יגיע לביקור ראשון בישראל

שתף: 
באז אולדרין, מצוות האסטרונאוטים הראשון שנחת על הירח ב-1969 צפוי להגיע לביקור ראשון בישראל במסגרת כינוס החלל העולמי (IAC) שמארחת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע באוקטובר בירושלים. אולדרין היה חלק מצוות המשימה של החללית אפולו 11 ויחד עם ניל ארמסטרונג היו לבני האדם הראשונים שהניחו את כף רגלם על הירח. השבוע מציינים 46 שנה למאורע ההיסטורי שהתרחש ב-20 ביולי 1969. 
 
אולדרין, כיום בן 85, שמילותיו הראשונות על הירח היו: "יפה, יפה. שממה נהדרת!", נחשב לדמות צבעונית בעולם החלל. אולדרין, גרוש שלוש פעמים ובין היתר שיחק את דמותו ותרם את קולו לסדרות וסרטים רבים שונים לאורך השנים. כך למשל השתתף כאורח בסדרה "המפץ הגדול", " רוק 30", "רוקדים עם כוכבים" ותרם את קולו לסדרות האנימציה המצליחות "משפחת סימפסון" ו"פיוצ'רמה". על שמו קרויה גם הדמות המפורסמת "באז שנות-אור" מהסרט "צעצוע של סיפור".  דרך אגב, "באז" הוא כינוי שדבק בו מילדות ואילו שמו המקורי היה אדווין. 
 
מאז שפרש מתפקידיו בנאס"א ובחיל האוויר האמריקאי פרסם אולדרין שישה ספרים בתחום החלל והמציא מספר פטנטים, בהם Aldrin Mars Cycler - מערכת חללית עם מחזור תנועה שחג בין כדור הארץ למאדים. אולדרין פועל לקידום חקר החלל והחינוך לחלל בעולם והיה שותף בהכנת התכנית למשימות האדם על מאדים ובשנה האחרונה גם פרסם ספר על מאדים. בנוסף, ייסד קרן על שמו לקידום צעירים לעיסוק במדע, טכנולוגיה, הנדסה, מתמטיקה ואמנויות. 
עמיתו המוכר למשימה על הירח ניל ארמסטרונג, כבר ביקר בישראל לפני מספר שנים. 
 
כינוס החלל העולמי שמארחת השנה סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע,  יכנס יותר מ-3,000 מדענים, ראשי סוכנויות חלל, אסטרונאוטים ואנשי תעשייה בתחום החלל מרחבי העולם וההרשמה לכינוס כבר בעיצומה. הכינוס, שיתקיים בבנייני האומה בירושלים וצפוי למשוך תיירות רבה לישראל, כולל כ-30 סימפוזיונים, בהם כ-2,000 הרצאות של נציגים מכ-70 מדינות, וכן תערוכת חלל ענקית של מוצגים מכל העולם. הכינוס יבליט את ייחודיות העיסוק בחלל בישראל ואת אופייה המיוחד של ירושלים. קישור לפרטים על הכנס>>

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}