האיגוד העולמי של חוקרי החלל קיבל את אילן רמון לשורותיו

שתף: 

לראשונה בהיסטוריה של הארגון קיבל האיגוד אסטרונאוט לאחר מותו. השר פרי: "אילן ממשיך לקטוף תארים ולהביא גאווה לישראל גם אחרי מותו"

האיגוד העולמי של חוקרי חלל (Association of Space Explorers - ASE) המאגד יותר מ-400 אסטרונאוטים, קוסמונאוטים וטייקונאוטים מהעולם, קיבל לשורותיו באופן חריג את האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל אחרי מותו. המחווה המיוחדת של הארגון לאילן רמון הגיעה בזכות מאמצים של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, שאילן היה נציגה הראשון במשימה לחלל. אתמול נאמה רונה רמון, אלמנתו של אילן, בסין בכנס השנתי של האסטרונאוטים מהאיגוד והיתה בכך לנציגה הישראלית הראשונה שמשתתפת ונואמת בכנס.

שר המדע הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי, שמשרדו היה שותף מלא בתהליך, התקשר אתמול לברך את רונה לאחר קבלת האות ואמר: "התרגשתי מאוד לשמוע שהמהלך שהובלנו במשרד צלח ואילן ז"ל התקבל לשורות הארגון היוקרתי לאחר מותו. המורשת של אילן, חיה ובועטת בתחומים רבים שסוכנות החלל הישראלית ממשיכה להנציח. אילן ממשיך להוות מקור גאווה למדינת ישראל וגם היום, לאחר מותו ממשיך לקטוף תארים יוקרתיים ברמה העולמית". רונה רמון אשר קיבלה את השיחה במהלך ביקורה בסין התרגשה מאוד מדברי השר והודתה לו על המאמצים שהניבו תוצאה חשובה זו.

תחילת הסיפור בינואר האחרון אז ביקר יו"ר האיגוד העולמי של חוקרי החלל ד"ר גנרל דומיטרו דורין פרונאריו, שהיה הקוסמונאוט הרומני הראשון בחלל, בכנס החלל ע"ש רמון שעורכת סוכנות החלל הישראלית. במסגרת פגישה של נציג סוכנות החלל הישראלית עם דורין עלה הרעיון לפנות בבקשה לצרף את אילן לשורותיו, דרך צירופה של רונה רמון לאיגוד. כדי להגיש מועמדות לחברות בארגון נדרש ממגיש המועמדות להקיף את כדור הארץ לפחות פעם אחת בחלל. ארגון ה- ASE שם לו כמטרה מרכזית לקדם את החינוך למקצועות המדע והטכנולוגיה בקרב צעירים. כשנדון רעיון צירופו של אילן רמון אמר דורין כי "אם אילן רמון היה בחיים אין בליבו ספק שהוא יכול היה להיות בין המנהיגים של הארגון" והביא את הנושא להחלטת חברי האיגוד. ההחלטה התקבלה ביולי האחרון פה אחד על ידי חברי הארגון שהסכימו שרונה רמון תהיה נציגתו, באופן תקדימי בארגון.

אתמול נאמה רמון, שהיא גם נשיאת קרן רמון, מעל במת מפגש הפסגה השנתי של האסטרונאוטים בסין, לשם נשלחה ע"י סוכנות החלל הישראלית ובאופן חריג הסכים האיגוד העולמי למממן את השהייה וההשתתפות בכינוס. בנאומה התייחסה רמון לתהליך שמשפחתה עברה בשנים של האימונים ביוסטון ועד לשיגור, לחיבור המיוחד לקהילת נאס"א ולמשפחות האסטרונאוטים בצוות של אילן ולאסון האישי והלאומי שפקד את משפחתה והמדינה והקמת קרן רמון. רמון גם סיפרה כי באחרונה התבשרה שהניסוי שאילן רמון ערך במשימתו לחלל – Meidex – ימשיך על ידי אסטרונאוט דני במשימה לחלל בנובמבר 2015.

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}