אימג'סאט אינטרנשיונל

אימאג'סאט אינטרנשיונל היא חברה בין-לאומית המספקת תצלומי לוויין ללקוחות שונים, באמצעות שני לווייני הצילום שבבעלותה. החברה הוקמה על ידי התעשייה האווירית לישראל, אלביט מערכות ומשקיעים נוספים. לחברה משרדים ראשיים בלימסול (קפריסין) ובתל אביב. שני לווייני התצפית שהחברה מפעילה קרויים אֵרוֹס A ו-אֵרוֹס B. אֵרוֹס A שוגר לחלל בדצמבר 2000 ואֵרוֹס B באפריל 2006, שניהם באמצעות המשגר הרוסי "סטארט". החברה פיתחה שירותים ייחודיים בשוק לוויינות הצילום המסחרית, ויצרה שינוי משמעותי ביכולות של אנשים וגופים פרטיים לעשות שימוש בטכנולוגיית חלל. בין היתר החברה מציעה ללקוחותיה:

 

SOP - Satellite Operating Partner: לקוחות ששילמו עבור שירות זה מקבלים למעשה שליטה על מצלמת הלוויין כשהוא מצוי מעל השטח שעבורו נרכש השירות, והפעלת המצלמות וניהוג הלוויין מתבצעים על ידי הלקוח.

 

EPOD - Exclusive Pass on Demand: לקוחות המשתמשים בשירות זה מקבלים בלעדיות על התצלומים אותם מבצע הלוויין כשהוא עובר מעל שטחים ספציפיים בכדור הארץ.

 

דיונים על בניית לוויין שלישי בסדרת לווייני "ארוס" מתקיימים מזה זמן, ונשקלת האפשרות לבנות לוויין בעל יכולות צילום בצבע. ניתן לקרוא על כך בהרחבה באתר הרשמי של החברה.

אולי תאהבו גם