האקתון חלל

אב

האקתון חלל 2018
שתף: 

האקתון חלל, שיתוף פעולה של קרן רמון וסוכנות החלל הישראלית, הוא חגיגה שבה נפגשים סביב אותו שולחן למשך יום שלם אנשים שוחרי חלל מתחומים שונים: אנשי חינוך, מדענים, יזמים, מייקרים, מעצבים, אנשי מחקר, אקדמיה ותעשייה אשר חולמים ואוהבים חלל. התוצרים נועדים להנגיש את תחום החלל לתלמידים, באופן הכי חדשני ומעניין שעולה על הדעת, בנושאים שנקבעים מראש.

General card

האקתון חלל 2018
16.07.2018
האקתון חלל 2018 בגוגל קמפוס תל אביבהאקתון חלל 2018 בגוגל קמפוס תל אביב
 
האקתון חלל 2018 התקיים ביום שלישי (10.7.2018) בגוגל קמפוס תל אביב בפעם השלישית. במשך 12 שעות 130 מחנכים, מייקרים, אנשי אקדמיה ומהנדסים מתעשיית החלל עבדו בקבוצות מעורבות ויצרו יחד עשרות כלים חדשניים שיחברו בין עולם החלל למרחב הלימודי. בין לבין היה גם הרבה מאוד כיף!
 
הזוכים הגדולים:
 

מקום 1: קבוצה 4, למה נטשנו את כדור הארץ?

באמצעות תחנות התלמידים צריכים לגלות את הסיבה לכך שבני אדם נטשו את כדור הארץ. דרך עולם החישה מרחוק הילדים ילמדו על לווינים ונתונים שניתן לקבל מהלווינים. 
הזוכה בתחרות: קבוצה מס' 4
 

מקום 2- קבוצה 13, הבריחה ממאדים

משחק קופסה שמלמד את התלמידים על סביבת פני השטח של כוכב הלכת מאדים, מאתגר את התלמידים בבעיות שיהיו קיימות כשבני אדם יגיעו למאדים, מלמד אותם לאלתר עם משאבים מוגבלים ע"י שימוש בחוקי פיזיקה וכימיה תוך כדי שיתוף פעולה בין השחקנים ותכנון קדימה.
הקבוצה מציגה את רעיון משחק הקופסה לבריחה ממאדים
 

מקום 3-קבוצה 5, G-maze

משחק חשיבה להדגמת החיים בתנאי מיקרו גרביטציה. באמצעות משחק מבוך על הילדים לשתף פעולה ויחד להתגבר על אתגרים.  
משחק חשיבה להדגמת החיים בתנאי מיקרו גרביטציה
 
 
תודה למנטורים שליוו את היום הנהדר הזה:
  • Game Mentors- חמדה פרידמן, קובי רומנו, אלי בגו, בניי פייבריש, נמרוד דואק ושלו מורן
  • Space Mentors - ד"ר יגאל פת אל, ד"ר גיא חץ, טל ענבר, ד"ר ערן שנקר, פרופ יואב יאיר, עדי נינו גרינברג, עופר לפיד ופרופ' גיא רון.