מערכי פעילות חליפת החלל וסיור במערכת השמש

קהל יעד: 
כיתות ו׳- ח׳
משך פעילות: 
50 דקות לכל מערך

space_suit_heinlin.jpg

אד ווייט בהליכת החלל האמריקאית הראשונה | צילום: NASA

ההרשמה לפעילות חליפות החלל סגורה אך אנו מזמינים אתכם להוריד את מערכי הפעילות ולעשות בהם שימוש חופשי עם תלמידיכם.

לרגל שבוע החלל העולמי 2015, סוכנות החלל הישראלית והקרן ע"ש רוברט וּוירג'יניה היינלין מציעות לכם ארבע הצעות לפעילות חינוכית וחווייתית בנושא קנה מידה אסטרונומי, כבידה, תוכנית אפולו וחליפות חלל, כולן נוצרו בהשראת ספרו של רוברט היינלין, חליפת חלל. הפעילויות חווייתיות ברובן, מצריכות בחלקן תחקיר מסוים מצד התלמידים/חניכים, וכוללות הצעות להרחבות.

המערכים כוללים מובאות מתוך הספר ”חליפת חלל“ מאת רוברט היינלין (הורידו את הקובץ הנוסף). מובאות אלה אינן תנאי לביצוע והבנת הפעילות, אך אנו ממליצים לעשות בהן שימוש בתור תוכן מעורר השראה לתלמידים וקרש קפיצה לשיעור כולו.

החל מחודש נובמבר ועד סוף חודש ינואר 2016, עם תחילת שבוע החלל הישראלי, סוכנות החלל תבחר מספר בתי ספר שבהם יבקר נציג מטעמה בשיעורים שיהיו מבוססים על אחד או יותר מן המערכים שלהלן. נציג הסוכנות יהיה מצויד בשתי חליפות חלל (האחת אמתית והשניה מותאמת לגודלם של ילדים) וייתן הסבר חווייתי על חיי האסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית, היציאה מכדור הארץ והחזרה אליו, איך חליפת חלל פועלת וממה היא מורכבת.

מעוניינים בביקור?
ראשית, הורידו את סדרת המערכים בקישור מטה וקראו את ההנחיות.
מחנכים, מדריכים ומורים בלבד, אשר מעוניינים בביקור הכולל הצגת חליפת חלל אמתית, מוזמנים לשלוח בקשה למייל ISA@most.gov.il בצירוף תקציר: מה בכוונתכם לעשות בשיעור, באיזו מסגרת לימודית יועבר השיעור והיכן, בכמה תלמידים מדובר ומה גילם. לא לשכוח לצרף את פרטי הקשר של המחנך המעביר את הפעילות. את הבקשה יש לשלוח עד שבועיים לפני קיום השיעור.
ייתכן שלא נוכל להיענות לכל הבקשות אז אנא הקדימו לשלוח את בקשתכם. נסו לשכנע אותנו שאתם מכינים שיעור מיוחד וחווייתי ואנחנו, מצדנו, נעשה את כל המאמצים להגיע אליכם.

פורסם בתאריך: 
11.10.2015