בעקבות אבדן עמוס 6: תגובש תכנית חלל לאומית לישראל

בעקבות אבדן הלוויין עמוס 6, כינס שר המדע, אופיר אקוניס, דיון חירום והודיע כי בכוונתו לגבש תכנית חלל לאומית לטווך ארוך לישראל
שתף: 
  • amos6_diun.jpg

    עופר דורון מנהל מפעל חלל בתע"א, פרץ וזאן מנכ"ל משרד המדע, אופיר אקוניס שר המדע, אבי בלסברגר מנהל סוכנות החלל | צילום: יוסי זמיר
שר המדע אופיר אקוניס כינס היום (ראשון) דיון חירום והערכת מצב עם בכירי תעשיית החלל של ישראל בעקבות התפוצצות הלוויין עמוס 6 ביום חמישי. בכירי התעשיות שנכחו בדיון טענו כי התעשיות משקיעות השקעה אדירה בתשתיות, בכח אדם ובטכנולוגיה חדשנית וכי יש צורך במדיניות לטווח ארוך כדי לשמר את ההשקעה. הבכירים טענו כי קיימת תחרות גדולה מאוד מול חברות חלל גדולות בעולם ויש צורך בסיוע ממשלתי כדי להפוך את התעשיות הישראליות לתחרותיות בשוק הגלובלי. 
 
בתום הישיבה הוחלט כי משרד המדע יגבש תכנית חלל לאומית לטווח ארוך לישראל. השר אקוניס אמר כי "המטרה העיקרית שלנו היא גיבוש מדיניות חלל וסיוע של מדינת ישראל כדי לשמור על היתרונות הטכנולוגיים האדירים שיש לתעשיות החלל הישראליות. תעשיית החלל הישראלית מפוארת ותישאר מפוארת. אנו נדאג שתתחזק ותשמור על מעמדה ועל יכולותיה".
לצורך גיבוש התכנית, הורה השר אקוניס על הקמת ועדה בראשות מנכ"ל משרד המדע פרץ וזאן, יו"ר סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע פרופ' יצחק בן ישראל ומנהל הסוכנות אבי בלסברגר. בסמכות הוועדה גם לבחון גם את האפשרות לסיוע בפיתוח לוויין תקשורת של מדינת ישראל. הוועדה תגיש המלצותיה בתוך 10 שבועות. 
 
בנוסף, הוחלט כי דיון בנושא השלכות אובדן "עמוס 6" על שוק החלל ושוק התקשורת יתקיים במהלך השבוע. 
 
 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}