נאס"א וישראל ישתפו פעולה במשימות ארטמיס העתידיות

שתף: 

ראש נאס"א, ביל נלסון, נפגש אמש (שני, ה-27 במארס 2023) עם שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, במטה נאס"א בוושינגטון. נלסון ואקוניס דנו בשיתוף הפעולה של ישראל ונאס"א בתוכנית ארטמיס, במסגרתו נאס"א וסוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה יזהו את הטכנולוגיות הישראליות הספציפיות שעשויות להיכלל בתוכנית ארטמיס במהלך החודשים הקרובים.

 


בינואר אשתקד חתמה ישראל בהחלטת הממשלה על הסכמי ארטמיס ובכך הצטרפה לשיתוף פעולה הבינלאומי במאמצי נאס"א להחזיר בני אדם לירח ובטווח הארוך, אף למאדים. ההצטרפות של ישראל צפויה לחזק את שיתופי הפעולה המסחריים בתחום החלל בין תעשיות החלל של המדינות החתומות, ביניהן ארה"ב, קנדה, יפן, בריטניה, אוסטרליה, איחוד האמירויות ועוד.


נלסון ואקוניס דנו גם על המשך העבודה המשותפת במטרה לקדם את שיגורו של אולטרסאט (ULTRASAT) , הטלסקופ החלל הראשון של ישראל, ועל קידום הסכם יישומי לשיתוף פעולה במשימת בראשית2 לחלל.

אקוניס ונלסון ציינו את חשיבות ההתפתחויות האחרונות באיזור הודות להסכמי אברהם, אשר הובילו לגיבושם של פורומים אסטרטגיים, כמו I2U2 (הודו, ישראל, איחוד האמירויות וארה"ב).

 

 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}