סוכנות החלל הישראלית ונאס"א חתמו על הצהרת שיתוף פעולה מדעי במשימת בראשית 2 של SpaceIL

שתף: 
  • R_H_9651 (1).jpg

    משמאל: מנהל סוכנות החלל הישראלית אורי אורון וסגן ראש נאס"א, רוברט (בוב) קבאנה. צילום: רונן חורש, לע"מ

סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה חתמה על הצהרת כוונות משותפת (SOI) עם נאס"א לשיתוף פעולה במשימת בראשית2 לירח של SpaceIL, בכנס החלל הבינ"ל ה-18 ע"ש אילן רמון המתקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

 

רוברט (בוב) קבאנה, סגן מנהל נאס"א, ואורי אורון, מנהל סוכנות החלל הישראלית, שייצגו את נאס"א ואת סוכנות החלל הישראלית, ציינו את מערכת היחסים ארוכת השנים בין שתי סוכנויות החלל, הכוללת חינוך ומחקר במדעי כדור הארץ והחלל.

 

במסגרת הצהרת הכוונות המשותפת, נאס"א צפויה לתרום ספקטרומטר להעברת אנרגיה ליניארית, תמיכה ברשת תקשורת ותיאום עם מקפת הסיור הירחי של נאס"א. בהמשך נאס"א צפויה להשתתף בבחירת אתרי נחיתה ובחברות בצוות המדעי. סוכנות החלל הישראלית, בתיאום עם עמותת SpaceIL, צפויה להשתתף במשימת בראשית2 לירח ולפעול בהתאם לעקרונות המדע הפתוח. הצהרת הכוונות המשותפת של בראשית2 בנויה על ההצלחה שנחל שיתוף הפעולה הראשון ב-2019, במשימה "בראשית1" של SpaceIL - החללית הפרטית הראשונה שטסה לירח. לבראשית1 היתה השפעה חינוכית עצומה על יותר מ-2 מיליון תלמידים ברחבי העולם, והיא עוררה בהם השראה לעסוק בלימודי מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (STEM). התכנון הוא לשגר את "בראשית2" על ידי SpaceIL בשנת 2025.

 

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס: "מיזם בראשית הוא גאוות המדע והטכנולוגיה הישראלית פורצת הדרך. שיתוף הפעולה וההסכם החדש עם נאס״א הוא עוד הוכחה לכך ואני מברך על חתימתו. הוא גם עדות נוספת ליחסים המצויינים בין ישראל לבין ארה״ב ולהעמקת שת״פ בענייני מדע וטכנולוגיה".

 

סגן מנהל נאס"א, מר רוברט (בוב) קבאנה הוסיף כי "הירח הוא יעד מרתק למחקר ואני מצפה לתגליות המדעיות שיגיעו ממשימת בראשית2. השותפות שלנו במשימת הירח והמחויבות של ישראל להסכמי ארטמיס מאפשרים לנו לחקור ביחד את הירח."

 

מנכ"ל עמותת SpaceIL, שמעון שריד: "אנו שמחים ונרגשים על הסכם שיתוף הפעולה בין נאס"א לסוכנות החלל הישראלית סביב משימת בראשית2. אנו מודים על התמיכה המתמשכת בעמותת SpaceIL ומקווים שיחד, דרך המשימה המאתגרת החדשה לירח נוכל גם לקדם את חקר החלל וגם לאפשר למיליוני ילדים לקחת חלק ולהתרגש מההזדמנויות שהחלל מייצר."

 

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}