תעשיית החלל ממריאה: התאחדות התעשיינים הכריזה על הקמת ענף החלל

הקמת Space 5.0 תרכז את פעילות תעשיית החלל האזרחי בישראל בשיתוף פעולה עם סוכנות החלל הישראלית
שתף: 
  • 1280px-_New_Space_.jpg

    תחום הפעילות הצומח של החלל החדש נמצא היום בנקודת זינוק משמעותית בכל העולם. אילוסטרציה: LexiMedia

התאחדות התעשיינים בראשות הנשיא ד"ר רון תומר הכריזה היום בצהריים (ג') על הקמתו של ענף החלל בהתאחדות, שייקרא Space 5.0. תומר הכריז על הקמת ענף החלל בכנס החלל הבינ"ל ע"ש אילן רמון, המתקיים במסגרת אירועי שבוע החלל הישראלי 2023 אותו מובילה סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. הענף החדש יפעל במסגרת איגוד ההיי טק הישראלי של התאחדות התעשיינים, כאשר מטרתו המרכזית הנה להוביל לפיתוח תעשיית החלל בישראל כענף משמעותי, מובחן וצומח בתעשייה - תוך שיתוף פעולה עם החברות הישראליות בתחום, לצד גורמי חלל בינלאומיים. 

 

אחת המטרות המרכזיות של היוזמה היא לרכז את כלל הפעילות של תעשיית החלל האזרחי במדינת ישראל, כולל עזרה וסיוע במענקים למחקר ופיתוח, סיוע בקידום טכנולוגיות חדשות, הקמת חממות טכנולוגיות ייעודיות לענף החלל, סיוע וטיפול בקשיים רגולטוריים אל מול משרדי הממשלה ועזרה בהגדלת היצוא של תעשיית החלל לשווקים קיימים וחדשים. כמו כן Space 5.0 יהווה מוקד ידע והעשרה בתחום החלל והכתובת הראשית לכל משקיע אשר מעוניין להתפתח ולהשתלב בענף.

 

בימים אלה מוקם גם - מועצת מנהלים מייעצת ל- Space 5.0 שתורכב מאישים בכירים בתעשייה ובאקדמיה, שיוכלו לתרום מניסיונם ויכולותיהם בכדי לענות על האתגרים ולממש את הפוטנציאל העצום בתחום החלל החדש. כבר היום ישנן עשרות חברות ישראליות הפועלות בתחום החלל, והצפי הינו כי מספר זה רק ילך ויגדל.

 

"נקודת זינוק משמעותית"

בהתאחדות התעשיינים וסוכנות החלל החליטו להקים את Space 5.0 השנה, גם מתוך הכרה בחלק ההולך וגדל שתופס החלל בחיי האנושות על כל היבטיה – צבאי, כלכלי, אזרחי, אקולוגי ועוד. בעשור האחרון זינקה הפעילות בחלל קדימה ומדינות חדשות מצטרפות ואף משתפות פעולה ביניהן. גם ישראל טבעה חותם, בין השאר עם החללית בראשית, האסטרונאוט הישראלי השני בחלל – איתן סטיבה, ועם אפוד המגן אסטרוראד שנוסה, בין השאר, במשימת ארטמיס 1 לירח. 

 

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר אמר כי ״תחום הפעילות החדש והצומח, New Space Industries, נמצא היום בנקודת זינוק משמעותית בכל העולם. בישראל כבר פועלות עשרות חברות ומיזמים העוסקים בתעשיית החלל החדש הצומחת והצפי הוא שהמעגל יתרחב מאוד בשנים הקרובות. לכן חשוב כי ארגון גג חזק כמו התאחדות התעשיינים בשיתוף פעולה עם סוכנות החלל הישראלית יתכללו ויקדמו את פעילות הענף תחת Space 5.0 וכך יובילו  להתפתחותן האיכותית של חברות החלל הקיימות והחדשות ויממשו את פוטנציאל היצוא של ענף החלל, המוערך במאות מיליוני ואף יכול להגיע למיליארדי דולרים".

 

מנהל סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורי אורון הוסיף כי "סוכנות החלל הישראלית מברכת את התאחדות התעשיינים על הקמת ענף חלל, המהווה צעד משמעותי נוסף בביסוס ופיתוח אקו-סיסטם החלל הישראלי. החלטת התאחדות התעשיינים והעומד בראשה מבטאת הבנה עמוקה של הפוטנציאל הטמון לישראל ולתעשיית ההייטק הישראלית בפיתוח תחום החלל. תעשיית החלל הישראלית עומדת בבסיס האסטרטגיה הלאומית בנושא חלל, וצמיחתה תקדם את מעמדה של ישראל כשחקנית משמעותית בין המדינות המובילות בתחום".

אולי תאהבו גם

{{new.img.alt}}
{{new.start}}
{{new.body}}