הרצאה ברעננה: חורים שחורים מסיביים

02.02.2023
18:00–19:10
שתף: 
מרכז המחקר באסטרופיזיקה של האוניברסיטה הפתוחה (ARCO) שמח להזמין את הקהל הרחב להרצאה בנושא: "חיי החברה הפעילים של חורים שחורים מסיביים".
 
ההרצאה תתקיים באנגלית: The Active Social Lives of Massive Black Holes
 
לוחות זמנים: 
17:30-18:00 
התכנסות, כיבוד קל

18:00-18:10
דברי פתיחה: פרופ׳ יהונתן גרנות, האוניברסיטה הפתוחה

18:10-19:10
פרופ׳ רוג׳ר בלנדפורד, אוניברסיטת סטנפורד
    

פרטים נוספים:

  • מתי: יום חמישי, 2.2.2023, 18:00–19:10
  • איפה: קריית האוניברסיטה הפתוחה ע"ש דורותי דה רוטשילד דרך האוניברסיטה 1, רעננה (הכניסה לחניה מרחוב ויצמן; החניה ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי)
  • קהל יעד: בוגרים.
  • הרשמה: ההשתתפות ללא עלות אך יש להירשם מראש>>
 
אודות המרצה:
פרופ׳ רוג'ר בלנדפורד מאוניברסיטת סטנפורד הוא אסטרופיזיקאי וקוסמולוג הידוע בתרומתו לחקר חורים שחורים, יצירת גלקסיות והתפתחות היקום. הוא נמנה עם החוקרים המובילים בעולם, ויש לו תרומות חשובות רבות לתחום האסטרופיזיקה, במיוחד במחקריו על ספיחת חומר לחורים שחורים ויצירת סילונים יחסותיים של חומר הנע במהירויות קרובות מאוד למהירות האור. כמו כן, הוא גם תרם רבות למחקר על היווצרות והתפתחות גלקסיות, כולל התפקיד שממלאים בתהליכים אלו החורים השחורים בעלי מסות עצומות שנמצאים במרכזי גלקסיות. פרופ׳ בלנדפורד זכה בפרסים רבים, בהם גם פרס שאו, מדליית זהב של החברה האסטרונומית המלכותית הבריטית, ומדליית אדינגטון. בנוסף למחקר המדעי שלו, פרופ׳ בלנדפורד מילא תפקידים בולטים ומובילים בחינוך מדעי ובהנגשת המדע לציבור הרחב. הוא מעורב בתוכניות ויוזמות חינוכיות שונות ומגוונות שמנסות להגדיל את ההבנה והמעורבות של הציבור הרחב בענייני מדע, והוא נתן הרצאות רבות לציבור הרחב על נושאים שונים באסטרופיזיקה ובקוסמולוגיה.