אסטרונאטים עונים על שאלותיכם

25.01.2015
20:30
שתף: 
סוכנות החלל הישראלית מתכבדת להזמין את האסטרונאוטים האמריקניים ניקול סטוט ורקס ולהיים שיענו על שאלות הגולשים. האסטרונאוטים של נאס"א ידברו על ניסיונם בתחנת החלל הבינלאומית, על פעילותם בה ועוד. צילום האסטרונאוטים ישודר באתר ynet עם תרגום מובנה לעברית. 
 
ניקול סטוט הייתה לאם הראשונה שהצטרפה לצוות תחנת החלל הבינלאומית, ולאשה השישית שהשתתפה במשימת טיסה ארוכה. סטוט שהתה 103 ימים בחלל ו-18 ימים מתחת למים בהדמיית טיסה עתידית לירח. החל ממרץ 2013 היא עומדת בראש ענף אינטגרציה במרכז החלל "ג'ונסון" של נאס"א ביוסטון. כמו כן, סטוט נמנית עם מייסדיהן של יוזמות חברתיות- פלטפורמה אינטרנטית להנעת יוזמות חברתיות בהשראת נקודת מבטם הייחודית של אסטרונאוטים, ו- " Manna Energy Foundation", ארגון פילנתרופי חברתי השואף להילחם בעוני במדינות מתפתחות דוגמת רואנדה דרך יישום של טכנולוגיות ירוקות. 
 
רקס ולהיים ידע שהוא רוצה להיות טייס כבר בילדותו. לאחר שירות בחיל האוויר האמריקאי, התקבל להכשרת האסטרונאוטים של נאס"א, התגבר על המכשול הבריאותי בדמותו של רשרוש בלב בדרכו לטיסות חלל, ואף זכה לחתום את תוכנית המעבורות של נאס"א, בתום 30 שנות פעילות, עם טיסתה האחרונה של המעבורת אטלנטיס ב-2011. כיום, הוא ראש ענף המחקר של פרויקט הדגל החדש של נאס"א – פרויקט "אוריון".