יום האסטרואיד בשידור ישיר גלובלי

30.06.2017 עד 01.07.2017
3:00 - 12:00 (למחרת)
שתף: 
  • יום האסטרואיד
סוכנויות החלל של אירופה, יפן וארה”ב מצטרפים לפרופ’ בריאן קוקס, אסטרונאוטים, מדענים ידועים ומומחי טכנולוגיה ב 30 ביוני , כדי ליצור שיח עולמי בנושא האסטרואידים. השידור הישיר ימשך יום ולילה, עד שכדור הארץ ישלים סיבוב אחד סביב עצמו: 24 שעות (למעשה קצת יותר). 
 
השידור הישיר יעסוק בהיסטוריה ומאפייניהם המיוחדים של האסטרואידים במערכת השמש ובסכנות הפוטנציאליות המרחפות מעל ראשינו (מילולית). 
 
ההפקה של ארגון יום האסטרואיד, בחסות OHB , BCE וממשלת לוקסמבורג , תשדר 24 שעות של תכניות בהנחיית פרופ' בריאן קוקס, פיזיקאי בריטי ידוע , סופר ומגיש ברשת BBC , אשר יצטרף לאולפן בשיתוף אסטרונאוטים , מדענים מומחים, טכנולוגים וחוקרים בתחום מדעים פלנטריים מרחבי העולם.
 
"אני שמח להנחות את יום האסטרואיד - שידור חי ב 30 ביוני השנה" , אמר פרופ' קוקס , "זהו שידור ראשון מסוגו לציון והצגת גילויים מדעיים חדשים אשר עוזרים לנו להבין את מקומנו במערכת השמש ובטבע ובמיוחד , ההתנהגות של האסטרואידים. אני נרגש לגבי זה משום שאסטרואידים מהווים הזדמנות גדולה לציוויליזציה שלנו, אבל גם מהווים איום גדול שהתעלמות ממנו - תכחיד אותנו".
 
 
 
 
יום האסטרואיד הוכרז ע"י האו"ם ב 2016 כיום הבינלאומי לחינוך והעלאת המודעות לגבי אסטרואידים. השנה יום האסטרואיד כולל את הסיוע וההשתתפות של סוכנויות החלל של אירופה, יפן וארה"ב וכן שותפים עסקיים ותקשורתיים. אירועי יום האסטרואיד בישראל הם חלק מלמעלה מ-700 אירועים אשר מתרחשים ב-190 מדינות מסביב לעולם ב 30 ביוני.
 

פרטים נוספים: